Bulvar Samsun AVM ödüle doymuyor

Bulvar Samsun, ‘AVM Oscarı’ olarak da bilinen ‘2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’nde, ‘Avrupa’nın En İyi Yenileme Projesi Jüri Özel Ödülü’ ve kendi kategorisinde ‘Avrupa’nın En İyi AVM’si Onur Ödülü’nün sahibi oldu. Bulvar Samsun, ‘ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri’nde de “En İyi Alışveriş Merkezi” ödülüne layık görüldü.

Uluslararası Alışveriş Konseyi (ICSC) tarafından organize edilen ve ‘AVM Oscarı’ olarak kabul edilen ‘2013 ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri’ sahiplerini buldu. 8 farklı ülkeden 12 finalistin değerlendirildiği sektörün en prestijli ödülleri, 17-18 Nisan 2013 tarihlerinde Stockholm’de gerçekleştirilen ICSC Avrupa Konferansı’nda açıklandı. ‘Yeni Geliştirilen Projeler’ arasında ‘Medium’ (Orta Ölçekli) kategorisinde İtalya ve Almanya ile yarışan Bulvar Samsun AVM, ‘Avrupa’nın En İyi AVM’si Onur Ödülü’ ve ‘Avrupa’nın En İyi Yenileme Projesi Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere 2 özel ödüle layık görüldü.

Bir ödül de ArkiPARC’tan geldi

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her yıl gerçekleştirilen ve gayrimenkul sektörünü bir araya getirmeyi amaçlayan ArkiPARC, bu yıl 10-11 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlendi. Etkinlik kapsamında verilen ‘ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri’nde ArkiPARC jürisinin oylarıyla finale kalan ve ‘Alışveriş Merkezi’ kategorisinde yarışan Bulvar Samsun, katılımcılar tarafından en fazla oyu alarak ‘En İyi Alışveriş Merkezi’ ödülünü almaya hak kazandı.

2008 yılından bu yana fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumları onurlandırmayı amaçlayan ‘ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri’, ‘Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım’ kategorilerinde proje geliştiricilerine veriliyor.

Türkiye’nin önde gelen iki önemli AVM yatırımcısı Torunlar GYO ve Turkmall ortaklığıyla hayata geçirilen Bulvar Samsun Alışveriş Merkezi, kentin tam merkezinde 1897 yılında inşa edilmiş ve 18 yıldır atıl durumda bulunan tarihi Samsun Tütün Fabrikası’nın kentsel yenileme projesi kapsamında restore edilmesiyle hayata geçirildi. 2012 yılının Temmuz ayında hizmete açılan AVM, önemli kentsel yenileme projeleri arasında yer alıyor.

38 bin metrekarelik bir alanda ulusal ve uluslararası 45 önemli markayla hizmet veren Bulvar Samsun, sosyal alanlarının yanı sıra alışveriş caddesi, iç avluları ve geniş meydanı ve özgün mimarisiyle dikkat çekiyor. Yarattığı istihdam ile de Samsun’daki ekonomik hayatı canlandıran Bulvar AVM, aynı zamanda şehrin kültürel ve sosyal dönüşümüne büyük katkı sağlıyor.

Son Haberler