Ege Bölgesi’nde Novada Rüzgarı

2012 yılında Söke ile başlayan Novada alışveriş merkezi zincirlerinin Ege Bölgesi’ndeki halkalarına Akhisar ve Edremit de katıldı. Turkmall ve ortaklarının  yatırımı ile tamamlanan Novada Outlet Akhisar’ın 22 Nisan’da gerçekleşen açılışının ardından, İzmir–Çanakkale karayolu üzerinde, Edremit ve Akçay arasında yer alan Novada Edremit’in birinci fazı da 9 Temmuz’da açılıyor.

Ege mimarisinin hakim olduğu açık hava konseptinde pek çok ulusal ve uluslararası markayı ziyaretçisi ile buluşturan Novada Outlet Akhisar; İzmir-İstanbul karayolunda, bölgenin çevresindeki şehirleri birbirine bağlayan önemli kavşak noktası Akhisar’da yer alıyor. Novada Outlet Akhisar; toplam 21.000 metrekare kiralanabilir alanda, 12’si kafe-restoran olan 58 mağaza ve eğlence alanlarıyla Akhisar ve çevresinin yeni yaşam alanı olarak dikkat çekiyor.

Balıkesir’in en büyük ilçelerinden biri olan Edremit’te, toplam 25.000 metrekare kiralanabilir alanı ve 65 yeni markası ile birinci ve ikinci etki alanlarında 600.000, yaz aylarında ise yaklaşık 2,5 milyona yakın bir nüfusun alışveriş ihtiyacını karşılayacak olan Novada Edremit ise, Edremit ve Akçay’ın yanı sıra Ayvalık, Altınoluk gibi körfez çevresinde yer alan diğer bölgelere de hitap ederek, ulusal ve uluslararası yeni markaları ile Edremit’in büyüyen yapısı ve gelişen ekonomisine de katkıda bulunacak. Turkmall’ın Ege Bölgesi’ndeki yatırımları 2016 yılında Burhaniye ile devam edecek.

Son Haberler