Ege’nin Yeni Yüzü Novada Outlet Söke

Novada markasının ilk halkası Söke’de açıldı. 40 milyon avroluk yatırımla gerçekleştirilen Novada Outlet Söke’de 60 mağaza yer alıyor. Turkmall’un bölgeye kazandırdığı alışveriş merkezi, Türkiye’nin çeşitli illerinde açılacak olan Novada markasının da ilki olarak nisan ayında hizmete girdi.

Turkmall’un Anaterra ile birlikte Söke’de 40 milyon avroluk yatırımla gerçekleştirdiği Novada Outlet Söke, Aydın-İzmir karayolunu Kuşadası, Söke-Didim ve Bodrum gibi gözde tatil beldelerine bağlayan kavşakta yer alıyor. Bulunduğu bölgenin yanı sıra tatil beldelerine giden yerli ve yabancı turistlerin de uğrak noktası.

Gerçekleştirilen açılış töreninde Söke’nin de hareketlenmesini ve ticari potansiyelinin gelişmesini amaçladıklarını belirten Turkmall Şirketler Grubu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, “Firma olarak açıldığımız bölgelerde ciddi bir olumlu değişimin yaşanmasını sağlıyoruz. Bu projemizle de bu yatırım Söke ticaretine çok şeyler katacaktır” dedi.

Açık havada alışveriş keyfi

Açılışının ilk üç ayında yüzde 98 doluluk oranına erişen Novada Outlet Söke, Ege Bölgesi’nden esinlenen mimarisiyle de ziyaretçilerine keyifli alışveriş olanağı sağlıyor.

31.000 metrekare üzerine inşa edilen Novada Outlet Söke, 26.300 metrekare kiralanabilir alanda Kipa Extra, Boyner Outlet, Koton, LC Waikiki, De Facto, Teknosa, Burger King, Starbucks Coffee, Mudo City, US Polo, Toyzz Shop, Derimod, Kiğılı, Adil Işık, Tekin Acar Kozmetik, Mavi, Adidas, Nike gibi seçkin ve tanınmış 60 mağazayı, 15 restoranı ve kafeyi tüketici ile buluşturuyor.

Söke’nin yeni yüzünü yansıtan bir merkez olarak tasarlanan Novada Outlet Söke, yıl boyu gerçekleştirilecek dinamik pazarlama faaliyetleri ve sürprizleriyle de 7’den 70’e her yaş grubuna özel fırsatlar sunuyor  inşaatından bu yana sağladığı istihdamın yanı sıra yaklaşık 1.000 kişiye de iş imkanı sağlıyor. 750 araç otopark kapasiteli Novada Outlet Söke’nin yılda 4 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.

www.novadasoke.com

Son Haberler