Geliştirme Hizmetleri

Proje Geliştirme

Proje geliştirme çalışmalarımız “fizibilite, hukuki planlama, mimari konsept geliştirme, tasarım koordinasyonu, proje yönetim hizmetleri, maliyet kontrolü, fit-out yönetimi ve pazarlama” çalışmalarını kapsıyor. Arazi sahipleri ve yatırımcılar için imar planını değerlendiriyor, finansal olanakları belirliyor ve elde ettiğimiz sonuçları paylaşıyoruz. Arazinin durumunu inceliyor ve söz konusu arazide gerçekleştirilecek yatırımı şekillendiriyoruz.
Proje geliştirme, zaman içinde gayrimenkul aktivitelerimizin en büyük ve önemli bir parçası haline geldi. Güçlü konseptler ve özgün tasarımlar geliştirerek yatırımcılarımızın, perakendecilerin ve tüketicilerin beklentilerine cevap veriyoruz.

Yatırım

Yaptığımız işin karakterini biçimlendiren bu iş kolunda temel amacımız: Yatırım olanakları sunmak, yatırım ortaklıkları oluşturmak ve ortak hedefler belirleyerek projelerimizi hayata geçirmek… “Kiralama ve AVM yönetimini de içeren projeler üretme” gücümüzle ayrıca, Turkmall Gayrimenkul Geliştirme Fonu’nun çatısını kurduk ve yatırımcılarımızı bu yapı altında bir araya getirdik.

Kiralama

Kiralama alanında da yılların tecrübesini yansıtmayı sürdürüyoruz. 1998’den bugüne uzmanlarımızla, yaklaşık 2.500.000 m² ‘ye tekabül eden 2500 mağazanın kiralanmasıyla ilgili olarak çalışmalarımızı tamamladık.
Hipermarket, restoran alanı, sinemalar, oyun alanları, ulusal ve uluslararası mağazaların kiralanması, en az bu alanların tasarımı kadar kapsamlı bir bilgi birikimi gerektiriyor.  Mekan, ürün, fiyat seviyeleri, ve temel beklentileri göz önünde bulundurarak doğru marka karmasını ve markaların uyumlu bir yerleşimini sağlamak her zaman kiralama alanındaki temel hedeflerimiz oldu.

İnşaat

AVM inşaatı alanındaki tecrübelerimizi, sektörün hızlı gelişim trendini izleyerek derinleştiriyoruz.

Alışveriş Merkezi Yönetimi

Alışveriş merkezi yönetimi, hem perakende, hem de gayrimenkul yönetimi hizmetlerini bir arada sunduğumuz; açılış öncesi hizmetler ve açılış sonrası yönetimi içeren entegre, profesyonel bir hizmettir.
İnsanı merkeze alarak, kiracılarımızla yakın ilişkiler kurarak, doğru kiracı yönetimi stratejisini uygulayarak ve ticari ürün karması oluşturarak, sürdürülebilir yönetim kalitesine odaklanıyoruz. İnsan kaynakları, finans ve idari hizmetleri hizmet yelpazemize dâhil ediyor, uzmanlık alanımızı genişletme fırsatını değerlendiriyoruz. Ziyaretçilerimize sunacağımız hizmetleri ve şaşırtıcı yenilikleri planlamak da çalışmalarımız arasında yer alıyor.

Varlık Yönetimi

Riskleri ve maliyetleri en aza indirmeyi amaçlayan ekibimiz, nakit akışını en üst seviyelere taşımayı amaçlıyor. Uluslararası standartlarda “finansal ve operasyonel raporlama, sigorta ve kredi yönetimi, ticari yönetim, işletme ve yeniden kiralama” çalışmalarını üstlenerek varlıklara değer katmayı hedefliyor.