Hakkımızda

Turkmall olarak Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanındaki öncülüğümüze 1992’den bu yana devam ediyoruz. 32 yıllık süre içerisinde 80’den fazla alışveriş merkezi geliştirdik, 50’den fazla alışveriş merkezini tamamladık; bulundukları bölgelere ve perakendeci ortaklarımıza katma değer sağladık.

6 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdik, 3 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağladık. 2.500’den fazla kiralama yaptık ve projelerimizde her yıl 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Türkiye’deki perakende pazarını geliştirmeyi öncelik olarak kabul ederek, Türk alışveriş merkezi sektörünün dinamiklerini belirleyen projelerle ortaklıklara imza atıyoruz.

Tepe ve Metro Grup’la ortaklığımızın yanı sıra, MuIti Turkmall adındaki başarılı iş ortaklığımız, iş ortaklığı felsefemizi ve liderlik iddiamızı ortaya koydu. Sektöre, aralarında Forum Mersin, Forum İstanbul ve Bulvar Samsun’un da dahil olmak üzere, Türkiye ve Avrupa’nın en önemli, ödül kazanmış alışveriş merkezlerini kazandırdık.

Ayrıca yurt dışında, birçok ülkede Çin’de bulunan Starmall projesi gibi benzersiz iş ortaklıkları ile öncü girişimlerimiz oldu. Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’daki IKEA franchise ortaklığı da Turkmall markasının dinamik ruhunu yansıtmaktadır.

2011’de World Finance tarafından Batı Avrupa’nın En İyi Perakende Geliştiricisi (Best Retail Developer of Western Europe 2011) seçildik.

Yatırım geliştirmedeki liderliğimiz ve servis kalitemizle öne çıkarak IAIR Awards 2011’de Perakende Geliştiricisi (Retail Developer) kategorisinde Gayrimenkul’de Mükemmellik (Excellence in Real Estate) Ödülü’ne layık görüldük.

Faaliyetlerimize Türkiye, Kazakistan, Tacikistan, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Asya’da devam ediyoruz. 10’dan fazla ülkede, 30’dan fazla iş ortaklığının sorumluluğunun üstlenilmesi ve 3 milyar Dolarlık ödenmiş yatırım değeri, bizlere gelecek için heyecan ve ilham veriyor.