İSTANBUL’UN YENİ FESTİVAL MERKEZİ UNIQ Hall

Yatırımı Turkmall tarafından gerçekleştirilen, İstanbul’un yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul; hizmete sunduğu konsept mekanlarına bir yenisini daha ekledi. Dünya standartlarındaki alt yapısı, akustik düzeni, fonksiyonel tasarımı, koltuk kapasitesi ile festivallerin, konserlerin, müzikallerin, kongrelerin ve film galalarının yeni adresi UNIQ Hall açıldı.

10 milyon Euro değerinde Turkmall yatırımıyla tamamlanan UNIQ Hall, Era Mimarlık tarafından projelendirildi. 930 kişilik alt salon ve 270 kişilik balkon ile 1.200 kişi kapasiteli çok amaçlı salon 275 metrekarelik sahneye sahip. Geniş fuaye alanıyla birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festival merkezinin 7 toplantı salonu, 8 dilde simultane çeviri imkanı olan 6 adet tercüman odası, bale odası ve 7 adet sanatçı odası da bulunuyor.

Yıllık 200 etkinlik hedefi ile yola çıkan UNIQ Hall’un önceliği yerli prodüksiyonların merkezi olmak. Her sene en az 2 yerli prodüksiyona ev sahipliği yapacak olan UNIQ Hall, kültürel etkinliklerin yanında uluslararası ve ulusal kongrelere, toplantılara da ev sahipliği yapacak. Başta bale ve modern dans olmak üzere tüm dans disiplinlerinin merkezi olacak olan UNIQ Hall, dünya standartlarındaki çeşitli etkinlikleri de her hafta sonu çocuklarla ve gençlerle buluşturmayı hedefliyor. Kapasitesi ve uyumlu atmosferiyle film galalarına da ev sahipliği yapacak olan UNIQ Hall, sanatın farklı kollarını tek bir çatı altında toplayacak.DSC00926

Son Haberler