Novada Ataşehir’den keyifli etkinlikler

Novada Ataşehir birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocukları ağırladı.  Düzenlenen etkinliklerle çocuklar yarıyıl tatillerini eğlenerek ve öğrenerek geçirdiler.

Ataşehir’in modern ve kolay ulaşılan alışveriş merkezi Novada Ataşehir, 22 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında eğlenceli kutlama etkinlikleriyle küçük misafirlerine çok keyifli bir yarıyıl tatili yaşattı.

Minika Çocuk Şenliği, Bonsai workshop, kostüm karakterler, atölye çalışmaları, karınca araba turnuvası, Green Box ile meslek seçme, Pepee’nin Dünyası ve 3. Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali ile Novada Ataşehir’de çocuklar neşeli saatler geçirdiler.

Çocuklara yönelik yayın yapan Minika televizyon kanalının yaş günü İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Novada Ataşehir’de kutlandı. Çocukların kostüm karakterlerle karşılandığı kutlama etkinliklerinde yüzlerce çocuk oyunlar, boyama, oyun hamuru, maske yapımı ve çeşitli yarışmalarla doyasıya eğlendi. Doğum günü etkinliklerine katılan tüm miniklere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Çocukların “TRT Çocuk” ekranlarında hayranlıkla izlediği ilk Türk çizgi film karakteri Pepee de yarıyıl tatili etkinliklerine renk kattı. Çocuklar, hayran oldukları Pepee maskotu ile oyunlar oynayıp dans ettiler.

Yarıyıl tatilinde en çok ilgi gören aktivitelerden biri de Green Box ile meslek seçimi oldu. Çocukların hayal ettikleri meslekler Green Box’taki eğlenceli çekimlerle fotoğraflandı. Kimi doktor, kimi inşaat mühendisi olurken aşçıdan polise, doktordan balerine kadar pek çok meslek çocukların gözdesi oldu.

Novada Ataşehir, eğlenceli karınca araba yarışlarına da sahne oldu. Çocuklar, kendileri için ayrılan alanda karınca arabalarla gün boyu süren heyecanlı turnuvalarda yarış heyecanı yaşadılar.


Ücretsiz tiyatro oyunları

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali Novada Ataşehir’de her yaştan çocuğu birbirinden güzel oyunlarla buluşturdu.

Ataşehirli çocukların yarıyıl tatillerini eğlenceli ve öğretici etkinliklerle geçirmesini hedefleyen Festival, 31 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Festival boyunca birbirinden güzel dokuz tiyatro oyunu sahnelendi ve ücretsiz izlenen oyunlar büyük ilgi gördü. Festival kapsamında Macera Treni (Tiyatrokare), Şirinler (5 Taş Çocuk Tiyatrosu), Mutlu Prens (Sarıyer Sanat Tiyatrosu), Pamuk Prenses Mikroplar Ülkesinde (Uygur Çocuk Tiyatrosu), Mutluluğa Seyahat (Migros Çocuk Tiyatrosu), Her Şey Elimizde (Tiyatro Yeniden), Benim Komik Dedişlerim (Mavi Uçurtma Tiyatrosu), Hayat Çeşmesi (Cengiz Küçükaymaz Tiyatrosu), Avcı Kaçıyor (Mavi Kumpanya) tiyatro oyunları çocuklara kültür sanatla iç içe, neşe dolu keyifli bir yarıyıl tatili yaşattı.

Son Haberler