İlk fazı 2015 yılının Temmuz ayında ziyaretçi ile buluşan Novada Edremit’in ikinci fazı yeni markaları ile 26 Mayıs’ta açılıyor. Kuzey Ege’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi projesi olan Novada Edremit; H&M, LC Waikiki, Koton, İpekyol, Twist, Roman, U.S. Polo Assn. ve Flo gibi önde gelen 65 ulusal ve uluslararası marka ile yılda yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlayacak.

İzmir – Çanakkale karayolu üzerinde, Edremit ve Akçay arasında yer alan Novada Edremit, ikinci fazıyla birlikte toplam 25.000 metrekare kiralanabilir alanda ulusal ve uluslararası 65 markaya ulaşacak. Balıkesir’in en büyük ilçelerinden biri olan Edremit’te yer alan Novada; yeni açılacak H&M, LC Waikiki, Koton, Roman, U.S. Polo Assn., Derimod, Flo, Greyder, Penti, Madame Coco, Yves Rocher ve diğer mağazaları ile Körfez’in en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olarak bölgenin sosyal yaşamını renklendirmeyi sürdürecek. Körfez çevresine renk katacak zengin marka karmasının yanı sıra Türk ve dünya mutfağının seçkin örneklerinin bir arada olacağı restoran ve kafeleri ile de dikkat çeken Novada Edremit; Ege mimarisinin hakim olduğu açık hava konseptinde pek çok markayı ziyaretçisi ile buluşturacak.

Mimari konsepte ek olarak kiralama, mağazalar dekorasyon yönetimi, işletme, kurumsal iletişim ve pazarlama hizmetleri de Turkmall tarafından gerçekleştirilen Novada Edremit geçtiğimiz yıldan beri Edremit ve Akçay’ın yanı sıra Ayvalık, Altınoluk, Küçükkuyu, Burhaniye, Gömeç ve Havran gibi körfez çevresinde yer alan diğer bölgelere de hitap ediyor. Novada Edremit; birinci ve ikinci etki alanlarında 600 bin, yaz aylarında ise yaklaşık 2,5 milyona yakın bir nüfusun alışveriş ihtiyacını karşılayacak. İkinci fazıyla daha da büyüyecek olan alışveriş merkezi, yeni markaları, 7 salonlu Cinemarine sinemaları ve seçkin etkinlikleri ile bölgenin yaşam merkezi olmaya ve Edremit’in gelişen ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecek.

Novada Edremit; çocuklara özel kulüp aktivitelerinden ünlü şarkıcı ve sanatçıların mini konser ve imza günlerine, çocuk etkinliklerinden alternatif şovlara kadar birbirinden renkli programlarıyla Kuzey Ege’nin sosyal yaşamına hareket katmayı sürdürecek.
Orakçı Şirketler Grubu Mali İşler Grup Müdürü Murat Özdemir; “Toplam 45 milyon dolarlık yatırım değeri olan alışveriş merkezi; Balıkesir’in en büyük ilçesi olan Edremit ve çevresi için 1.500 kişilik istihdam alanı oluşturarak bölge ekonomisi için de artı bir değer sunacak” dedi. Özdemir; Orakçı Şirketler Grubu olarak Türkiye’nin birçok bölgesinde belediyelerin kentsel katı atık yönetimi, kentsel temizlik hizmetleri ile park, bahçe ve yeşil alanların düzenlenmesi, bunların bakım hizmetleri gibi konularda faaliyet göstermekteyiz. Şirketimiz ayrıca, inşaat sektöründe konut projeleri, makina imalatında araç üstü ekipman imalatı ve ihracatı, otomotiv sanayinde ise plastik enjeksiyon ve kalıp fabrikası ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yaklaşık 3.000 çalışan sayısı ile grubumuzun hedefi; ekonomiye değer katan projeler üretmek ve bu şekilde sürdürülebilir büyüme sağlamak. Novada Edremit Alışveriş ve Yaşam Merkezi de sürdürülebilir büyüme sağlayacak projelerimizden biri.’ dedi.

Proje Finansmanında Türkiye İş Bankası Farkı
Türkiye İş Bankası Bursa Ticari Şube Müdürü Murat Baydar; “Novada Edremit; proje finansmanında büyük adımlar attığımızın kanıtı. Kuzey Ege’nin gözde ilçesi Edremit’in ilk alışveriş ve yaşam merkezi projesi olan Novada’ya sağlanan finansman ile Türkiye İş Bankası, ülke ekonomisine olan destiğini bir kez daha göstermiştir” dedi.
Kuzey Ege’de Alışveriş ve Eğlencenin Tek Adresi
Novada Edremit AVM Müdürü Koray Belet; Novada Alışveriş Merkezleri’nin alışverişin yanı sıra sosyal yaşama kattığı artılarına değinen Belet, “Novada Edremit, bölgenin buluşma ve sosyalleşme noktası olmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl I. faz ile birlikte açılan 7 salonlu Cinemarine sinemasının yanı sıra Novada Çocuk Kulübü ve çeşitli çocuk oyun alanları ile Novada Edremit, maskotları Novi ve Nova öncülüğünde bölgedeki en büyük çocuk ve yetişkin eğlence merkezi olmaya devam edecek. Ayrıca, çeşitli aktivitelerle bölgeye renkli bir sosyal yaşam imkanı sunmayı ve ziyaretçilere özel hazırlanan kampanyalarla onları mutlu etmeyi sürdüreceğiz.” dedi. Koray Belet; “Turkmall’un deneyimli ekibi ve tecrübesi ile Novada Outlet Söke, Novada Ataşehir, Novada Tokat, Novada Outlet Akhisar, Novada Outlet Konya, Novada Manavgat ve Novada Çarşamba’nın ardından tamamladığı 8. Novada projesi olan Novada Edremit; bölgeye getirdiği uluslararası markalar ile yalnızca Edremit için değil, tüm körfez bölgesi için de yeni bir alışveriş ve yaşam alanı oluşturacak” dedi.
Novada Edremit; I. faz açılışıyla birlikte ev sahipliği yapmaya başladığı CarrefourSA, Cinemarine, DeFacto, Adl, Kiğılı, Mavi, Mudo Concept, Pamidor, Teknosa, Toyzz Shop, Abdullah Kiğılı Exclusive, Atasun Optik, Burger King, Coffeemania, Codentry, Columbia, Deri-İş, English Home, Füreyya Büfe, Gratis, Hotiç, Karaca, Kufta, Love My Body, Mustang, Narin Pide, Popeyes, Vena ve White & Beige’ye ek olarak, II.fazında ulusal ve uluslararası toplam 65 markaya ulaşacak.

26 Mayıs’tan itibaren, erkek ve kadın giyiminde öncü markalardan H&M, LC Waikiki, Koton, Derimod ve U.S. Polo Assn.’nin yanı sıra İpekyol, Twist, Roman, Levi’s, Dockers, Avva ve Tudors da Novada Edremit’te hizmete açılacak. Spor giyimin sevilen markalarından Adidas, Hummel, Relax Mode, Adventure Republic ve Sport 2000 ile ayakkabı sektörünün en güçlülerinden Flo ve Greyder de Novada’da açılacak diğer yeni markalar arasında bulunuyor. Ev dekorasyonu ve tekstilinin güçlü markaları Taç ve Madame Coco da Penti, Yves Rocher ve Flormar ile birlikte Novada Edremit’te hizmet vermeye başlarken, Türkiye’nin önde gelen yapı marketi Koçtaş, anne ve çocuk ihtiyaçları konusunda sektörünün lideri olan E-bebek, kahve kültürünün vazgeçilmez adresi Starbucks, körfezin yeni keyif noktası Olive O’dore Bistro ve kuru temizlemenin uzman markası Dry Clean Express de alışveriş ve yaşam merkezinde yer alacak diğer markalar arasında.

Son Haberler