Novada Outlet Balçova kapılarını açıyor

İzmir’de alışveriş ve eğlenceyi yeniden tanımlayacak Novada Outlet Balçova, bu yılın sonunda kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

1992 yılından bu yana 5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı gerçekleştiren Turkmall, Novada zincirine bir yenisini ekledi.

İzmir’de 2006 yılından beri hizmet veren Selway Outlet Park, İzmir’in büyük ve önde gelen yatırımcılarından T.J Gayrimenkul Danışmanlık ve Turkmall işbirliğiyle renovasyon sürecine girdi. Novada Outlet Balçova adını alan projenin 2013 yılı son çeyreğinde açılması hedefleniyor. Novada Outlet Balçova  büyüme ve yenilenme stratejisiyle alışveriş merkezi otobanın karşı tarafına eklenen binalarla büyütülerek 8 bin metrekare olan kiralanabilir alanı 35 bin metrekareye çıkarıldı. 250 dönüm arazi içinde yer alan alışveriş merkezi, ihtiyaca göre genişletilecek.

Mağaza sayısı 140’a çıkacak

Yenilenme ve büyüme sürecinde 32 olan mağaza sayısı 140’a çıkacak olan Novada Outlet Balçova birbirinden ünlü mağazaları tüketiciyle buluşturacak. Projede, süpermarket, elektronik market ve perakende sektörünün önde gelen ulusal ve uluslararası markaları yer alacak.  Yaklaşık 2 bin metrekarelik alan yeme içme bölümüne ayrılacak. Otobanın iki tarafındaki bloklar özel tasarım köprülerle bağlanacak.

Novada Outlet Balçova, özel mimarisiyle dikkat çekecek deniz manzaralı foud court’u, 5 bin kişilik amfi tiyatrosu,  business oteli, yaklaşık 15 bin metrekare alanda kurulacak “Macera Kayası” eğlence parkıyla İzmir’de alışveriş ve eğlenceyi yeniden tanımlayacak.

Üzerinde bulunduğu İzmir Çeşme otobanından ayda ortalama 5 milyon aracın geçtiği alışveriş merkezi İzmir’in yeni fuar alanına 3, Adnan Menderes Havaalanı’na 8 kilometre, Çeşme merkeze 30 dakika, İzmir şehir merkezine ise 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İzmirlilerin hesaplı alışveriş ve ğlence merkezi olacak Novada Outlet Balçova’da 1000 araçlık otopark da bulunacak.

Son Haberler