Novada Outlet Söke Küçük Ziyaretçilerin Geleceğini Hazırlıyor

Novada Outlet Söke; 5-12 yaş grubundaki ziyaretçileri için, gelecekte seçmek istedikleri mesleklerle ilgili temel bilgilerin verildiği atölyeler düzenleyerek, onların gelecek planlarına ışık tutuyor. 19-20 ve 26-27 Temmuz tarihleri ile 2-3 Ağustos’ta düzenlenecek meslek atölyelerinde; pilotluk, itfaiyecilik ve doktorluk mesleğini merak eden ve yakından tanımak isteyen çocuklar, üç farklı atölye çalışması ile hayalini kurdukları mesleklerle tanışacak. Çocuklar, yaratıcı drama çalışmaları gerçekleştirecekleri atölyelerin sonunda, seçtikleri mesleğin aksesuarlarıyla fotoğraf çektirmenin yanı sıra özel bir de sertifikanın sahibi olacak.

Minik İtfaiyeciler Novada Outlet Söke’de

19-20 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Minik İtfaiyeciler atölyesinde, yangın anında yapılması gerekenler, öncesinde alınması gereken önlemler ve itfaiyecilerin günlük yaşantıdaki yeri, yaratıcı drama destekli bir eğitimle çocuklara anlatıldı. İtfaiye araçları maketleri sergisinin de yer aldığı etkinliğe katılan çocuklar ayrıca boyama yaptı ve mesleki aksesuarlar ile fotoğraf çektirdi.

26-27 Temmuz’da gökyüzü Minik Pilotlar’ın

Novada Outlet Söke’de çocuklar, 26-27 Temmuz’da pilot eğitmenler eşliğinde heyecan verici bir uçak yolculuğu macerası yaşayacak. Pilot olmak için alınması gereken eğitimlerin, pilot ve kabin ekibinin görevleri ile uçakta uyulması gereken kurallar gibi temel bilgilerin yaratıcı drama atölyesiyle pekiştirileceği etkinlik; çocuklara öğrenirken eğlenmeyi vaat ediyor. Maket uçak sergisinin de yer alacağı etkinlikte, origami sanatı ile kağıt uçak yapımı da anlatılacak.

Novada Outlet Söke, 2-3 Ağustos’ta kendini Minik Doktorlar’a emanet edecek

Yaratıcı drama etkinliği ile insan anatomisinin anlatılacağı etkinlikte çocuklarla ayrıca hastalıkların oluşma nedenleri ve doktorluk mesleğiyle ilgili temel bilgiler paylaşılacak. Doktorların kullandığı temel aletlerin de tanıtılacağı bu eğlenceli aktivite; doktor ve hemşire görseliyle çektirilecek fotoğraflarla sona erecek.

Son Haberler