Novada Tokat 30 Nisan’da coşkuyla açıldı..

Bugüne kadar Türkiye’de 21 alışveriş merkezi açan Turkmall ile İç Anadolu’nun önde gelen şirketlerinden Yıltaş Grup ile gerçekleştirdiği Novada Tokat 30 Nisan’da kapılarını coşkuyla açtı.

60 milyon Avroluk yatırım değerine sahip Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi 90 mağaza, 15 kafe restoran ve eğlence alanlarıyla Tokat’ın yeni yaşam alanı oldu. Novada Tokat’ın 30 Nisan saat 12.00’deki halk açılışı Yıltaş Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Yıltaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alihan Çiçek, Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.  Tokat ve çevre illerin yoğun ilgi gösterdiği açılış, kurdele kesimi ardından gün boyu Blues Kortej, Jonglör ve Kırmızı Bando gösterileri ile devam etti.

Sanatla içe içe bir AVM

Turkmall’un bütün projelerinde olduğu gibi Novada Tokat da bulunduğu bölgenin mimari ve yaşam kültürüne uygun bir formda gerçekleştirildi. Selçuklu motifleri ile bezenerek bölgenin doğal taşlarıyla süslenen Novada Tokat’ın girişinde, Deniz Biber ve Kerim Kürkçü’nün gerçekleştirdiği üç adet metal konstrüksiyon ağaç yer alıyor. Çalışmalar, Novada Tokat logosundan yola çıkarak Anadolu kültür mozaiğini simgeliyor.

Zengin marka karmasının yanı sıra Türk ve dünya mutfağının seçkin örneklerini bir arada olacağı restoran ve kafeleri ile de dikkat çeken Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi; bir tarafında Yeşilırmak ve diğer tarafında Tokat Kalesi manzaralı terasları ile Tokat’ın yeni çekim merkezi oldu.

Türkiye’de 25 ilde bulunan Cinemaximum sinemaları da Novada Tokat’ta hizmet veriyor.

Ulusal ve uluslararası 90 marka

Novada Tokat; Migros’tan Turkcell’e, Teknosa’dan Linens’e, Bosch’dan D’S Damat’a, İpekyol’dan Greyder’e ulusal ve uluslararası 90 markaya ev sahipliği yapıyor. Ayakkabı sektörünün lider markaları Flo, Deichmann, Hotiç, Bambi, İnci ve yeni konseptleriyle Koton, LC Waikiki ile DeFacto Novada Tokat’ın mağazaları arasında yer alıyor. Kadın giyiminde öncü markalardan Adl, Love My Body, erkek giyiminde Kiğılı, Sarar, Suvari, Hatemoğlu 30 Nisan’dan itibaren Tokatlılara hizmet vermeye başladı.

Çocuk ve genç eğlence alanı Playland içerisinde 6 hatlı  ‘Play Bowling’ salonu da Novada Tokat’ta yer alıyor. Ev tekstilinin güçlü markaları Madame Coco ve English Home’un yanı sıra U.S. Polo, Mavi, Dagi, Gold Bilgisayar, Arçelik, Samsung, Bimeks, Adidas, Flormar,  Yves Rocher, Vestel,

Avea, Gratis, Vodafone, Penti, Atasay, Watsons, Toyzz Shop da Novada Tokat’ta yer alan markalardan bazıları.
Yeme içme katında yer alan restoranlar arasında Köfteci Ramiz, McDonald’s, Usta Dönerci, Mr. Kumpir, Pasaport Pizza, Ferman Cafe, Burger King, Popeyes, Sbarro, Nesh Waffle ve Çimen Kebap da bulunuyor. Giriş katında ise Soulmate Coffee ve Otantik Cafe de Tokatlıların hizmetine açıldı.

Son Haberler