Tokat’ın ilk avm’si Novada’da geri sayım başladı

Bugüne kadar Türkiye’de açtığı 21 alışveriş merkezi ile sektörün lider firmalarından biri olan Turkmall ve İç Anadolu’nun önde gelen şirketlerinden Yıltaş Grup ortaklığında gerçekleşen proje Novada Tokat, 30 Nisan’da açılıyor.

Novada Tokat; Cinemaximum Sinemaları, Migros, Playland, Play Bowling, Bimeks, Koton, LCW, Flo,Deichmann, D’S Damat, Bosh, İpekyol, US Polo, Mavi, Toyzz Shop, Madam Coco, English Home, Linens, Turkcell, Avea, Vodafone, Teknosa, Gold Bilgisayar, Arçelik, Samsung, Vestel, Adidas, Flormar, Yves Rocher, Watsons, Gratis, Watsons’ın da aralarında bulunduğu ulusal ve uluslararası 90 markaya ev sahipliği yapıyor.

Çocuk ve genç eğlence alanı Playland içerisinde 6 hatlı dev bir bowling salonu da bulunan Novada Tokat’ın 2.500 metrekarelik yeme içme katında yer alan restoranlar arasında ise Köfteci Ramiz, McDonald’s, Tadan Pidem, Burger King, Popeyes, Usta Dönerci, Sbarro, Çimen Kebap, Ferman Cafe, BKE (Bursa Kebap Evi) ve  Otantik Kumpir de bulunuyor.
Turkmall – Yıltaş Grup işbirliğiyle gerçekleştirilen Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi, geçtiğimiz günlerde basına tanıtıldı. Basın toplantısına Turkmall Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Müge Karahan, Yıltaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ve Yıltaş Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alihan Çiçek katıldı.

Anadolu’ya 2 milyar Avro’luk yatırım

Novada Tokat’la Türkiye genelinde imza attığı alışveriş merkezleri sayısını 22’ye çıkaran Turkmall’un Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Müge Karahan, yaptığı konuşmada “Yatırımlarımız arasında Anadolu kentleri önemli bir yer tutuyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 5 milyar Avro’luk yatırımın 2 milyar Avro’sunu Anadolu kentlerine yaptık. Novada Tokat yalnız alışverişin değil, sosyal yaşamın da merkezi olmaya aday. Sineması, çocuk oyun alanları, kafeleri, restoranları ve düzenli olarak gerçekleştireceğimiz sosyal ve kültürel etkinlikleri ile Tokat’ın yaşamını daha da zenginleştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Yıltaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ise, “30 yılı aşkın iş tecrübemiz, gurur duyarak icra ettiğimiz projelerimiz ve Türkiye ekonomisine sağladığımız katkılarla karşınıza büyük bir onurla çıkıyoruz. Turkmall ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje bizim gurur duyduğumuz yatırımlardan biri. Tokat’a hem sosyal hem ekonomik değer katacağına inandığımız bu proje, Tokat’ın bölgesinde parlayan bir yıldız olmasını sağlayacaktır.” dedi.

Basın Toplantısı sonrası Turkmall ve Yıltaş Grup Yönetim Kurulu ve Basın Mensupları ile Novada Tokat AVM’nin tanıtım gezisi yapıldı. Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat’ın da katıldığı gezide AVM’ye yapılan yatırımlardan, AVM’nin Tokat’a olan katkısından ve öneminden bahsedildi.

Tokat’ın merkezinde, Gaziosmanpaşa Bulvarı ve Yeşilırmak’ın kesiştiği noktada, yaklaşık 25.000 metrekare kiralabilir alana kurulan Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde; Tokat’ın en büyük hipermarketi ve sinemasının yanı sıra ulusal ve uluslararası markalar, eğlence alanları, restoran ve kafeler bulunuyor.


Hedef 5 milyon ziyaretçi

2013 yılının Mart ayında temelleri atılan, 60 milyon Avro’luk yatırım değerine sahip Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin, 1.500 kişiye istihdam olanağı sağlaması planlanıyor. Yılda 5 milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefleyen Novada Tokat’ın tasarımında, bölgenin iklim şartlarına ve geleneksel mimarisindeki özgün detaylar dikkate alınmış.
Girişinde kullanılan Selçuklu motifleri ve mekanların süslemesinde kullanılan doğal unsurlar ile ziyaretçilerine yeni bir yaşam alanı sunmayı amaçlayan Novada Tokat; zengin marka karmasının yanı sıra Türk ve dünya mutfağı örneklerinin bir arada bulunabileceği restoran-kafe alanına da sahip. Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi; bir tarafında Yeşilırmak, diğer tarafında Tokat Kalesi manzaralı terasları ile Tokat’ın yeni çekim merkezi olmayı hedefliyor.

Son Haberler