Turkmall, 22. Alışveriş Merkezini Tokat’ta açıyor

21 yılda gerçekleştirdiği 5 milyar avroluk AVM yatırımının 2 milyar avrosunu Anadolu’ya yapan Turkmall, 22. alışveriş merkezini Tokat’ta hayata geçiriyor. Temeli atılan Novada Tokat’ın yatırım değeri ise 60 milyon avro.

1992 yılından bu yana 5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı gerçekleştiren Turkmall, Tokat’ta yeni bir alışveriş merkezi açmak için harekete geçti. Türkiye’de var olan toplam 8,1 milyon metrekarelik perakende kiralama alanının 2,5 milyon metrekarelik bölümünü gerçekleştiren Turkmall, Tokat’ta yapmaya başladığı Novada Tokat Alışveriş Merkezi ile Türkiye genelinde imza attığı alışveriş merkezleri sayısını 22’ye çıkarıyor.

17 bin 750 metrekare arazi üzerine kurulacak olan ve yaklaşık 25 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan Novada Tokat’ta, hipermarket, ulusal ve uluslararası markaların yer alacağı perakende mağazaları, Tokat’ın en büyük sineması, eğlence alanı, restoran ve kafe alanı yer alıyor. 2014 yılının ilk yarısında hizmete açılacak olan Novada Tokat Alışveriş ve Yaşam Merkezi tamamlandığında bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlayacak.

Yatırımlarımız  sürecek”

Turkmall Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, bugüne kadar 10 ülkede 30’dan fazla iş ortaklığı yaparak 5 milyar avroyu aşan yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yatırımlarımız arasında Anadolu kentleri önemli bir yer tutuyor. 5 milyar avroluk yatırımın 2 milyar avrosunu Anadolu kentlerine yaptık. Türkiye dışında Balkanlar, Kuzey Afrika Ortadoğu, Kafkaslar ve Rusya’da alışveriş merkezleri yatırımını sürdürüyoruz. 15 yıldır yaptığımız çalışmalarla, 2011’de World Finance tarafından Batı Avrupa’nın En İyi Perakende Geliştiricisi seçildik, yatırım geliştirmedeki liderliğimiz ve servis kalitemiz nedeniyle IAIR Awards 2011’de Perakende Geliştiricisi kategorisinde Gayrimenkulde Mükemmellik Ödülü’nü kazandık. Bu bize daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra Anadolu kentlerine yatırımı sürdüreceğiz” dedi.

Son Haberler