Turkmall Kazakistan’da iki AVM yapacak

Turkmall Kazakistan’da iki yeni AVM projesi hayata geçiriyor. Forum Almaty ile Forum Atyrau projelerinin 2015 yılında açılması hedefleniyor.

Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Kazakistan’ın eski başkenti ve en büyük şehri olan Almata’ya giderek şehrin inşaat işlerinden sorumlu Almaty Vali Yardımcısı Doljenkov Viktor Anatolyevich’i makamında ziyaret etti. Toplantıda hazır bulunan Almaty şehir mimarlarına Turkmall’un kentte geliştireceği “Forum Almaty” projesi hakkında bilgi veren Hans Otto Nagel, mimarların proje hakkındaki düşüncelerini dinledi.

Forum Almaty, Almata’nın kalbinde

Turkmall’un Kassanov şirketi işbirliği ile hayata geçireceği Forum Almaty, Kazakistan’nın eski başkenti Almata’nın kalbi olarak görülen finans bölgesindeki iki önemli caddenin kesişme noktasında yer alıyor. 68 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan Forum Almaty’de sinema, eğlence alanları ve pek çok seçkin markanın yanı sıra bir hipermarket de bulunacak. Forum Almaty’nın 2015 yılında açılması hedefleniyor.

Forum Atyrau’da zengin marka karması

Kazakistan’ın Atyrau bölgesinde Turkmall ve İsker Group tarafından geliştirilen Forum Atyrau, şehri havalimanına bağlayan yol üzerinde, su kanallarıyla çevrili eşsiz konumuyla 100 bin metrekarelik arsa üzerinde konumlanacak. Bölgenin tek çekim merkezi olacağı Forum Atyrau, şehir ve bölge nüfusunun yanı sıra özellikle Kazakistan’da ikamet eden pek çok farklı ülkenin vatandaşlarının da zevklerine yanıt verecek şekilde tasarlandı.

Forum Atyrau, zengin marka karması ve keyifli alışveriş atmosferi dışında sosyal aktivitelerle de bölgede büyük çekim gücü oluşturacak. Forum Atyrau’nun toplam kiralanabilir alanı 39 bin metrekare. Bu alanın 19 bin 800 metrekaresi perakende alanına ayrılacak. Alışveriş merkezinde 1 hipermarket, sinema, restoran ve kafelerin yanı sıra bir de spor merkezi yer alacak. Projenin 2015 yılında açılması hedefleniyor.

Son Haberler