ŞEHRİN EN YENİ KÜLTÜR-SANAT VE YAŞAM MERKEZİ UNIQ İSTANBUL’A SIGN OF THE CITY ÖDÜLÜ

Turkmall’un Maslak’ta hayata geçirdiği, İstanbul’un yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul, gayrimenkul sektörünün prestij ödüllerinden Sign of the City Awards’un Tamamlanmış Projeler kategorisinde “En İyi Sosyo-Kültürel Yapı” seçildi.

uni12

Şehrin kültür-sanat, eğlence ve iş hayatına yeni bir yaklaşım getiren UNIQ İstanbul, açıldığı günden bu yana 36 dev konser ve etkinlik, 17 açık hava performansı ve görsel sanatlar dalında 11 önemli sergiye ev sahipliği yaparak, geçtiğimiz 10 ayda 2.300.000 sanatseveri ağırladı.

62 dönüm arazi üzerinde, 150.000 m² toplam inşaat alanına sahip olan UNIQ İstanbul, ekolojik bir yaklaşımla projelendirilerek ziyaretçilerine doğayla iç içe bir kültür, sanat ve kent hayatı sunuyor.

10.000 m²’lik alana yayılan, 1.200 seyirci kapasiteli UNIQ Hall, etkinlikleri doğa ile buluşturan 3000 kişi kapasiteli UNIQ Açık Hava Sahnesi, 5.800 kişi kapasiteli Volkswagen Arena, dünyaca ünlü macera parkurlarıyla adrenalin tutkunlarını ağırlayan Xtreme Aventures, 2.500 m²’lik alana sahip UNIQ Müze, yoğun ve etkileşimli programlarıyla UNIQ Gallery ve Turkmall Sanat ile ulusal ve uluslararası pek çok konser, etkinlik, kongre, konferans ve sergiye ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca, birçok uluslararası şirketin genel merkezinin yer aldığı 16.000 m²lik ofis alanı, dünya mutfaklarını gurme lezzetler ile buluşturan 15.000 m²’lik restoran-kafeleri ve özgün mağazaları ile İstanbul’un yeni festival merkezi UNIQ İstanbul; 7’den 77’ye herkes için bir çekim merkezi.

Son Haberler