Yatırımcıların gözdesi Kazakistan

Yatarımcılar için büyük fırsatlar sunan Kazakistan’da hayata geçirilen Forum Almaty 2015 yılında açılacak.

Yurt dışına yatırım yapan Türk işadamlarının gözde ülkelerinden biri de Kazakistan… Avrasya bölgesinin en elverişli yatırım ve iş ortamına sahip olan Kazakistan, bölgenin en hızlı gelişen ülkesi konumunda ve yatırımcılar için de büyük fırsatlar sunuyor.


Kazakistan’ın eski başkenti ve en büyük şehri olan Almatı, sadece Kazakistan’ın değil, Orta Asya’nın da en önemli merkezlerinden biri. Ekonomik ve ticari hayatın bölgedeki kalbi olmanın yanı sıra, uluslararası örgütlere ev sahipliği yapan, kültürel açıdan birçok faaliyete sahne olan, saygın yüksek eğitim kurumlarının bulunduğu canlı bir şehir. Kente yeni bir soluk getirecek en önemli projelerden biri de Forum Almaty. Proje, Kazakistan merkezli Kassanov Investment Group ve Turkmall işbirliği ile hayata geçiriliyor.


Kiralama ve yönetim hizmetini Turkmall’un üstlendiği Forum Almaty, kentin en prestijli lokasyonlarından birinde, Almatı’nın kalbi olarak görülen finans bölgesindeki iki önemli caddenin kesişme noktasında yükseliyor. 38 bin metrekarelik arazi üzerinde, yaklaşık 155 bin metrekare inşaat alanı ve 70 bin metrekare kiralama alanına sahip olacak projenin 2015 yılında açılması hedefleniyor.

Son Haberler